ГОЛОВНА arrow ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ arrow Заходи Могилів-Подільського медичного коледжу щодо попередження та протидії булінгу  
30.09.2020
Заходи Могилів-Подільського медичного коледжу щодо попередження та протидії булінгу Надрукувати

Поняття «булінг»

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві. У тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

- систематичність (повторюваність) діяння;

- наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);

- дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Адміністративна відповідальність за булінг

Відтепер такі дії вважаються правопорушенням і тягнуть за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі це – 850-1700 грн.) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 1700-3400 грн. або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Слід зазначити, що за правопорушення дітей до 16 років несуть відповідальність їхні батьки. За свої дії громадяни від 16 років несуть відповідальність особисто. Також передбачено і відповідальність за приховування випадків булінгу, а це 850-1700 грн. або виправні роботи до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку.

Права та обов’язки здобувачів освіти

У Могилів-Подільському медичному коледжі розроблено  та виконуються заходи з метою захисту студентів під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, булінгу (цькування), приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю, запобігання вживанню ними та іншими особами на території закладів освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам.

На отримання соціальних та психолого-педагогічних послуг матимуть право:

- особи, які постраждала від булінгу (цькування),

- особи, які стали свідком боулінгу,

- особи, які вчинили булінг (цькування).

При цьому здобувачі освіти зокрема зобов’язані:

- поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;

- відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;

- повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно них, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Права та обов’язки освітян

Педагогічним працівникам коледжу слід уважно ставитись до всіх випадків булінгу, повідомляти про них директору коледжу. В іншому випадку передбачена адміністративна відповідальність за приховування таких ситуацій.

Директор коледжу забезпечує створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), він також:

- розглядатиме заяви про випадки булінгу (цькування): здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування;

- скликатиме засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживатиме відповідних заходів реагування;

- забезпечуватиме виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).

 

Поради батькам

Звертайте увагу на поведінку та настрій своїх дітей, їх фізичний та психічний стан. Можливо, ваша підтримка - це найперше, чого дитина потребує. Якщо ви виявили проблему, пов'язану з булінгом (вашу дитину б'ють чи ображають у школі)звертайтесь:

     - з заявою до поліції та закладів охорони здоров’я з фіксацією побоїв,

  - до директора школи (письмово, звернення надавайте секретарю із зазначенням вхідного номера на вашому примірнику).

Відповідальність

Запам'ятайте самі та навчіть свою дитину про відповідальність за заподіяння шкоди іншій особі. До адміністративної відповідальності притягуються з 16 років, а до того відповідальність за вчинки дітей несуть їхні батьки.

Булінг – штраф 850-3400 грн., громадські роботи від 40 до 100 год. (ст.173-4 КУпАП).

Викрадення чужого майна (крадіжки, шахрайство)— штраф, виправні роботи до 1 міс., адмінарешт — 5-10 діб, повторно — збільшений штраф, виправні роботи — 1-2 міс., адмінарешт — 10-15 діб (ст. 51 КУпАП).

Дрібне хуліганство (нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії) - штраф, громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт до 15 діб (ст. 173 КУпАП).

Ухиляння батьків від виконання обов'язків стосовно виховання дітей теж тягне за собою адміністративну відповідальність, адже відповідно до ст. 50 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані: виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей.

Нормами цього закону не передбачається внесення змін до Кримінального кодексу України стосовно запровадження кримінальної відповідальності за скоєння правопорушень, пов’язаних з булінгом (цькуванням),   оскільки скоєння правопорушником при вчиненні булінгу (цькування) інших дій, кваліфікуються відповідними статтями Кримінального кодексу України, зокрема – заподіяння тілесних ушкоджень різних видів тяжкості тощо. За такі дії з 16 років, а в окремих випадках з 14 років настає кримінальна відповідальність:

Побої і мордування - умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень, - штраф, громадські роботи на строк до 200 годин, виправні роботи - до 1 року, групове — обмеження/позбавлення волі до 5 років (ст. 126 Криімнального кодексу України).

Погроза вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози - арешт на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 2 років (ст. 129 ККУ).

Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, - штраф, арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років. Групове хуліганство - обмеження волі на строк до 5 років або позбавленням волі на строк до 4 років (стаття 296 ККУ).

Умисне тяжке тілесне ушкодження — позбавлення волі на строк від 5 до 8 років (ст.121 ККУ).

Умисне легке тілесне ушкодження - штраф, громадські роботи на строк до 200 годин, виправні роботами на строк до одного року (ст. 125 ККУ).

Отже, при вчиненні подібних дій стосовно вашої дитини варто обов'язково фіксувати побої і звертатись до директора коледжу та до поліції за номером 102.  

 Заходи

Могилів-Подільського медичного коледжу

щодо попередження та протидії булінгу

 

№з\п

Назва заходу

Відповідальний

Термін виконання

Відмітка про виконання

 

1.

Довести до відома викладачів та студентів та їх батьків  Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»  від 18.12.2019 року № 2657-VIII

Заступник директора з гуманітарної освіти та виховання, класні керівники, голова студентської ради

Січень 2019

 

2.

Сприяти  створенню безпечного освітнього середовища в закладі освіти

Дирекція коледжу, викладачі

Постійно

 

3.

Скоригувати плани  роботи(внести заходи з протидії булінгу):

·        виховної роботи коледжу;

·        завідувачів відділень;

·        класних керівників;

·        психолога;

·        гуртожитку;

·        циклової комісії класних керівників;

·        студради коледжу

 Заступник директора з гуманітарної освіти та виховання, завідувачі відділень, психолог, класні керівники, голова студентської ради

Січень 2019

 

4.

Оприлюднити телефони довіри на веб-сайті коледжу та дошці оголошень

Січень 2019

 

 

5.

Провести інструктажі для класних керівників, викладачів та співробітників коледжу

Січень 2019

 

 

6.

Провести зустрічі студентів з працівниками правоохоронних органів з питань попередження проявів булінгу у молодіжному середовищі   

Класні керівники

Лютий 2019

 

7.

Здійснювати контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти 

Директор коледжу

Постійно

 

8.

Створити комісію з розгляду випадків булінгу (цькування)

Директор коледжу

Січень 2019

 

9.

Скликати  засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування (в разі необхідності)

Заступник директора з гуманітарної освіти та виховання

В разі виявлення факту булінгу

 

10.

Повідомляти  дирекцію коледжу про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб";

Викладачі, старости груп, голова студради

В разі виявлення факту булінгу

 

11.

Розглядати  заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування;

Директор коледжу

В разі виявлення факту булінгу

 

12.

Розглядати  скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та приймає рішення за результатами розгляду таких скарг 

Директор коледжу

В разі виявлення факту булінгу

 

13.

Повідомляти  уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти".

Заступник директора з гуманітарної освіти та виховання

В разі виявлення факту булінгу

 

14.

Здійснювати моніторинг соціально-психологічного клімату серед студентів шляхом анкетування та анонімних опитувань

Психолог коледжу

Постійно

 

15.

Надавати  соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу

Психолог коледжу

В разі виявлення факту булінгу

 

16.

Співпрацювати з територіальними органами Національної поліції України, з міською радою, службою у справах дітей з метою проведення спільних заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в коледжі;

Заступник директора з гуманітарної освіти та виховання

В разі виявлення факту булінгу

 

17.

 Забезпечти  на   веб-сайті коледжу відкритий доступ до такої інформації та документів:

·        правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти;

·        план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;

·        порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування), порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

 

Заступник директора з гуманітарної освіти та виховання

Січень 2019

 

 

           

 

Порядок  подання та розгляду

заяв про випадки булінгу (цькування),

реагування на доведені випадки булінгу

та відповідальність осіб, причетних до булінгу,

у Могилів-Подільському медичному коледжі

 

 

1.      До  відома здобувачів освіти, педагогічних працівників, батьків та інших учасників освітнього процесу доводиться інформація про їх обов’язок повідомляти директора коледжу про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2.     Відповідно до заяви про випадки булінгу директор коледжу видає наказ про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб. Заява має бути оформлена належним чином (із зазначенням прізвища, імені по батькові, місця проживання громадянина, із викладом суті порушеного питання; письмове звернення має бути підписане заявником із зазначенням дати).

3.     Для прийняття рішення за результатами розслідування директор коледжу створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (далі - Комісія) та скликає засідання. До складу такої Комісії можуть входити педагогічні працівники, психолог, батьки постраждалого та булера, директор коледжу та інші зацікавлені особи.

4.     Якщо Комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії мають систематичний характер, то директор коледжу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.

5.     У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції із заявою.

6.     Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються на паперових носіях із підписами всіх членів Комісії.

7.     Потерпілий чи його представник також можуть звернутися відразу до уповноважених підрозділів Національної поліції України (ювенальна поліція) чи Служби у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу.

8.     Відповідальність осіб, причетних до булінгу, передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення та Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» від 18 грудня 2018 року № 2657-VIII.

 

 

 
< Попередня   Наступна >
porno escort bayan